
Před nějakou dobou jsem zveřejnila článek o svých 5 oblíbených hudebních filmech. Potěšilo mě, kolik jsem dostala tipů na další skvělé snímky, a tak vám dnes přináším pokračování. Co byste rozhodně měli vidět?
V mém předchozím článku najdete výhradně filmy inspirované skutečnými osobnostmi, které ovlivnily svět klasické hudby.
Dnešní seznam je ale daleko větší všehochuť. Najdete zde britskou superstar, neexistujícího pianistu i nedoceněného pedagoga. U všech snímků však garantuji nezapomenutelný zážitek, nádherná hudební čísla i spoustu posmrkaných kapesníků!
Slavíci v kleci (2004)
Píše se rok 1949. Zkrachovalý hudebník Clément Mathieu přichází jako vychovatel do internátní školy pro problematické chlapce. Zde se střetává nejen s nezvladatelností chovanců, ale i s tyranskými metodami ředitele ústavu Racina. Mathieu se však odmítá přizpůsobit všeobjímajícímu teroru a s chlapci to zkusí jinak. Přestože se zařekl, že s hudbou navždy skončil, v kulisách zchátralé školy začne budovat pěvecký sbor, který změní život nejen jemu samotnému…
Úchvatná hudba, silný příběh a skvělé výkony dospělých herců i malých raubířů nenechají jedno oko suché. Film si vysloužil 2 nominace na Oskara a nejlépe si ho vychutnáte v původním francouzském znění s titulky.

Životní šance (2013)
Neuvěřitelný příběh prvního vítěze soutěže Británie má talent. Šikanovaný chlapec s rozbitým chrupem a láskou k opeře musí při své cestě za kariérou zpěváka projít tolika překážkami, až si musíte zakrývat oči a přát si, ať už mu to konečně vyjde.
Těšte se na dojemný příběh protkaný operními hity o víře, že když něco opravdu chcete a dáte tomu vše, můžete dosáhnout čehokoliv.
Tip: Ještě než odložíte krabičku s kapesníky, určitě se na YouTube podívejte na skutečné záběry z prvního kola soutěže. Stačí zadat „Paul Potts first audition“. Neuvěříte, jak moc se některé scény z filmu blížily realitě!
Legenda o 1900 (1998)
Začíná nové tisíciletí a majestátní zámořský parník Virginia připlouvá do země zaslíbené. Poté, co většina pasažérů opustí loď, objeví na palubě topič Danny opuštěné novorozeně. Miminka se ujme a pojmenuje jej 1900.
Chlapec se svým adoptivním otcem vyrůstá na moři a při postupném objevování všech zákoutí lodi nachází klavír. Díky svému mimořádnému talentu se na něj brzy naučí hrát a stává se vyhlášeným pianistou, který svou hrou okouzluje pasažéry.
Sám naopak naslouchá příběhům z dalekých krajů a představuje si, jaké to asi může být mimo bezpečný svět mezi přídí a zádí, mimo trasu Amerika a Evropa…
Neobvyklý příběh o pianistovi, který nikdy nevystoupil na břeh, sklidil několik domácích italských cen. Hudbu k filmu napsal slavný Ennio Morricone, který za ni získal Zlatý Glóbus.
Hudba mého srdce (1999)
Závěrem…
Nenašli jste svého favorita v tomto článku ani v tom předchozím? Napište mi do komentářů, co je hudební film vašeho srdce, třeba se brzy sejde dost nápadů na nový článek!